Monthly Archives: October 2018

Kup Velesajma – Tri zlata za Zagrebačku školu mačevanja u floretu: Lota Smrekar (12g), Jana Marjančić (14g) i Borna Špoljar (kadeti)

Lota Smrekar – prvo mjesto u floretu za djevojčice do 12 godina.

Jana Marjančić – prvo mjesto u floretu za mlađe kadetkinje.

U natjecanju kadeta dvostruka pobjeda Zagrebačke škole mačevanja: 1.mjesto Borna Špoljar, 2.mjesto Vigo Lašič.

Na prvom Kupu Velesajma, natjecanju za mlađe dobne skupine koje je naslijedilo raniji Kup VMD, ovaj put u organizaciji MK Inter, prvog dana su bila na rasporedu natjecanja u floretu.
Natjecatelji Zagrebačke škole mačevanja nastupili su u 5 disciplina i osvojili 6 medalja.

Borna Špoljar drugi na ECC turniru

Borna Špoljar, juniorski i kadetski prvak Hrvatske osvojio je drugo mjesto na Europskom kupu za kadete u Thessalonikiju u Grčkoj. Nastupilo je 105 floretaša iz 19 zemalja (Australija, Austrija, Belgija, Bjelorusija, Bugarska, Danska, Grčka, Hrvatska, Italija, Irska, Izrael, Katar, Mađarska, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Srbija, Španjolska, Turska). Zanimljivost europskih kupova je da pravo nastupa imaju i natjecatelji ostalih kontinenata. Prvo mjesto osvojio je Domonkos Mak iz Mađarske. Ostali hrvatski natjecatelji plasirali su se: 8.Janko Leskovac (Mušketiri), 22.Noa Nikolić (ZŠM), 38.Toni Despalatović (Dubrava), 85.Lovro Prosoli (Dubrava), 87.Vigo Lašić (ZŠM), 97.Juraj Dabić (Lokomotiva). Nakon ovog rezultata Borna Špoljar zauzima 12.mjesto na europskoj rang ljestvici kadeta u konkurenciji 549 natjecatelja iz 42 države.
U ekipnom dijelu natjecanja prva ekipa Hrvatske (Špoljar, Leskovac, Nikolić) osvojila je drugo mjesto iza Turske. Druga postava Hrvatske (Despalatović, Prosoli, Lašić) bila je 18. Nastupilo je 25 ekipa.