________________________________Odgovori – 5.krug (pitanja 21-25)

PITANJA:

21) Dvoboje hladnim oružjem često susrećemo u povijesnim i akcijskim filmovima, a također i u kazališnim predstavama. Kako se zove Hamletov suparnik u poznatoj drami Williama Shakespeare-a ?
22) Na Olimpijskim igrama u Parizu 1900. godine Hrvat Milan Neralić je (nastupajući za Austro-Ugarsku u čijem sastavu je tada bila Hrvatska) u konkurenciji profesionalaca (učitelji mačevanja) osvojio medalju. Koju medalju (mjesto, plasman) je tom prilikom osvojio Milan Neralić i u kojoj mačevalačkoj disciplini?
23) Navedi ime i prezime hrvatskog mačevaoca koji je (nakon osamostaljenja Republike Hrvatske) osvojio prvu medalju za Hrvatsku na jednom seniorskom natjecanju FIE svjetskog kupa.
24) Nabroji barem tri modela drške za floret ili mač.
25) Koje svjetlo će se upaliti na aparatu za signalizaciju pogodaka ako protivnika udarimo sabljom po nozi ?