Borna Špoljar drugi na ECC turniru

Borna Špoljar, juniorski i kadetski prvak Hrvatske osvojio je drugo mjesto na Europskom kupu za kadete u Thessalonikiju u Grčkoj. Nastupilo je 105 floretaša iz 19 zemalja (Australija, Austrija, Belgija, Bjelorusija, Bugarska, Danska, Grčka, Hrvatska, Italija, Irska, Izrael, Katar, Mađarska, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Srbija, Španjolska, Turska). Zanimljivost europskih kupova je da pravo nastupa imaju i natjecatelji ostalih kontinenata. Prvo mjesto osvojio je Domonkos Mak iz Mađarske. Ostali hrvatski natjecatelji plasirali su se: 8.Janko Leskovac (Mušketiri), 22.Noa Nikolić (ZŠM), 38.Toni Despalatović (Dubrava), 85.Lovro Prosoli (Dubrava), 87.Vigo Lašić (ZŠM), 97.Juraj Dabić (Lokomotiva). Nakon ovog rezultata Borna Špoljar zauzima 12.mjesto na europskoj rang ljestvici kadeta u konkurenciji 549 natjecatelja iz 42 države.
U ekipnom dijelu natjecanja prva ekipa Hrvatske (Špoljar, Leskovac, Nikolić) osvojila je drugo mjesto iza Turske. Druga postava Hrvatske (Despalatović, Prosoli, Lašić) bila je 18. Nastupilo je 25 ekipa.

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *