Ivan Komšić treći u Moedlingu. Tončica peta.

Ivan_happy
Ivan Komšić

Ivan Komšić zauzeo je treće mjesto na Međunarodnom floret turniru u Moedlingu, koji se bodovao za europsku rang listu do 23 godine. Ovim plasmanom obranio je prošlogodišnji rezultat kada je također bio treći. U polufinalu je tijesno izgubio od Mađara Gabora Nemetha rezultatom 13/12. Nemeth je u finalu izgubio 15/8 od Bjelorusa Artura Tsevana koji je osvojio turnir. Drugi član ZŠM-a Vedran Fijolić završio je na 13.mjestu što je s obzirom na njegovu reputaciju i snagu turnira nešto ispod očekivanja. Od ostalih sudionika zagrebačke ekspedicije osim Komšića se među 8 najboljih plasirao Petar Fileš (Rapir), po godinama još kadet koji je nastavio dokazivati da je njegov napredak ove sezone vrlo realan. Natko Petrišić (Rapir) zauzeo je 17., a Fran Tvrtković (VMD) 18.mjesto. Na turniru je nastupilo 35 floretaša iz Austrije, Bjelorusije, Hrvatske, Italije, Mađarske, Slovenije, Slovačke, Švicarske i Turske. Nije nastupio Eric Dinković (ZŠM) premda je bilo planirano.

U ženskom maču održano je Otvoreno prvenstvo Donje Austrije, na kojem je uz Austrijanke i jedne Slovakinje nastupila i Tončica Topić. Iako se očekivalo nešto više od tek 5. mjesta u ne prejakoj konkurenciji 24 natjecateljke, za Tončicu je to bio koristan nastup jer joj ove sezone nedostaje natjecanja. Na turniru je pobijedila Martina Genser.

REZULTATI MUŠKI FLORET
REZULTATI ŽENSKI MAČ

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *